دربارۀ "این ایرانیه"

این ایرانیه مرجعی است برای همه علاقه‌مندان به اطلاعات و آثار هنری تمدن‌های بزرگ پیشین که حیات پربار خود را در حال و آینده ادامه می‌دهند. این پایگاه اینترنتی به منظور در دسترس قرار دادن دانش و نیز آثار هنری اصیل ایرانی برای دوستداران تاریخ، فرهنگ، مردم و هنر طراحی شده است.مخاطب این ایرانیه تمام کسانی هستند که می‌خواهند نگاه عمیق‌تری داشته باشند به تمدنی ماندگار که زمانی شهرۀ آفاق بود، و امروز به دلایل سیاسی در اذهان مردم جهان تصویری ناروشن و گاه سراسر مخدوش به خود گرفته است.ن ایرانیه در تلاش است پرتوی بر تاریخ درخشان تمدن ایرانی با تمام جلوه‌های هنر، فرهنگ، جامعه، اقتصاد، علوم، زبان و مذهب آن افکند و در عین حال، کیفیت‌های گوناگون و زیبای جامعه امروز ایران را با باورها، رسوم، علایق و سبک زندگی مردم آن در معرض دید جهانیان گذارد.

آشنایی با دفتر پژوهش‌های فرهنگی

دفتر پژوهشهای فرهنگی مؤسسه‌ای پژوهشی است که از سال 1370 تا کنون با فعالیت‌ها و طرح‌های گوناگون علمی، پژوهشی و انتشاراتی در زمینۀ شناخت و معرفی سرزمین، مردم، تاریخ، فرهنگ، هنر و صنعت ایران زمین کوشیده است. تألیف و انتشار مجموعه کتاب‌های "از ایران چه می‌ دانم؟" بخشی از تلاش‌های مستمر‌ این مؤسسه برای گسترش و ارتقاء دانش دربارۀ فرهنگ و تمدن پربار سرزمین ایران است که از سال 1380 تا کنون 120 عنوان آن در موضوعات گوناگون تاریخ، ادبیات، دین، جغرافیا و طبیعت، معماری و هنرهای دیگر، علوم و فنون، مردمان، رسوم و آیین‌ها و حتی سیاست و اقتصاد منتشر شده است. این مؤسسه در ادامه فعالیت‌های خود پایگاه اینترنتی این ایرانیه را در سال 1392 با هدف اطلاع‌رسانی بیشتر دربارۀ سرزمین ایران و در گام نخست، تسهیل دسترسی علاقه‌مندان داخل و خارج کشور به مجموعه کتاب‌های "از ایران چه می‌دانم؟" راه‌اندازی کرد. همچنین ایجاد پایگاهی جامع برای معرفی دستاوردهای باکیفیت و اصیل فرهنگی و هنری ایران، با توجه ویژه‌ به علائق ایرانیان دور از سرزمین مادری و نیز مخاطبان غیرایرانی، مد نظر بوده است.

دفتر پژوهشهای فرهنگی امید دارد بتواند با نشر این نوع پژوهش‌ها، ضمن ایجاد پیوندی ناگسستنی میان فرهنگ دیروز و امروز و دوری از هرگونه ذهنیت و جانبداری‌ غیرعلمی، زمینۀ تبادل نظر و اندیشه را میان همۀ دانش‌پژوهان و علاقه‌مندان این عرصه فراهم سازد و در شکوفایی حرکت‌های نوین فرهنگی و اندیشه‌پرور و ایجاد آینده‌ای بهتر برای این سرزمین، نقشی شایسته و مفید ایفا کند. در این راه همیاری و همفکری همه صاحب‌نظران و علاقه‌مندان را چشم‌ به راهیم.

نشانی: تهران – خیابان کریمخان زند – خیابان ایرانشهر شمالی – کوچه شهید باقری قصرالدشتی - پلاک 5

کدپستی 1584747913

تلفن: 88315236,7

نمابر: 88315238

پست الکترونیک: [email protected]